Zadzwoń: 600 754 520
Adres: ul. Lipowa 5, 97-400 Bełchatów

PLAN LEKCJI

Zapoznaj się z planem lekcji swojego dziecka.
Wybierz klasę, do której uczeszcza z rozwijanej listy

Biblioteka

Drodzy Uczniowie!

W związku z utrudnionym dostępem do biblioteki szkolnej, przesyłam adresy stron internetowych, które pomogą Wam w odnalezieniu lektur i książek potrzebnych do zajęć lekcyjnych.                                  

Możecie tutaj znaleźć darmowe e-booki i audiobooki. Zachęcamy do korzystania                                z poniższych adresów, oprócz interesujących książek, są tu  także ciekawe filmy, słuchowiska, fotografie, mapy, zapisy nut ipt.

1. Bibliotek Internetowa Wolne lektury jest źródłem polskich książek, nie tylko lektur szkolnych. Znajdziemy tam również współczesną poezję. Atrakcyjnym elementem tej biblioteki jest ciągle poszerzająca się baza darmowych audiobooków czytanych przez samych pisarzy, albo znanych z ekranów filmowych i desek teatralnych aktorów.

https://wolnelektury.pl/?gclid=CjwKCAiA4rGCBhAQEiwAelVti9bF-OCXfPcNEaLe6ESyUgNKSx6lRjiT4Wez0KvleXctBcPcYtnFmRoCpzIQAvD_BwE

2. Lektury.gov.pl - Aby znaleźć interesujące nas lektury na Lektury.gov.pl wystarczy skorzystać z wbudowanej wyszukiwarki, wpisać poszukiwaną książkę i wybrać jedną z opcji. Dostępna jest możliwość pobrania książki w formacie EPUB, MOBI czy PDF, odczytanie jej online w przeglądarce lub pobranie za darmo w aplikacji Legimi, która jest partnerem projektu.

https://lektury.gov.pl/

3. Ninateka.pl – adres ten niekoniecznie kojarzy się z książkami. Jednak czytelników powinna zainteresować zakładka „Literatura”, w której znajduje się wiele słuchowisk. Ponadto znajdziemy tam ogromne zasoby filmowe: dokumenty, filmy archiwalne, a nawet nagrane w studiach Polskiego Radia koncerty.

https://ninateka.pl/

https://ninateka.pl/filmy/literatura

4. Polona.pl – jest to serwis należący do Biblioteki Narodowej i jest jednym z największych bibliotek cyfrowych w Polsce. Można tutaj znaleźć najcenniejsze skarby polskiej kultury i historii. Serwis ten jest codziennie aktualizowany. Obecnie w bazie znajduje się 271 tys. samych książek.

https://polona.pl/

5. Project Gutenberg – jest to olbrzymia baza e-booków, zawiera on ponad 60 tyś. cyfrowych książek dostępnych w najpopularniejszych formatach. Atrakcją, ale także niewielkim minusem jest dostępność książek w języku angielskim i francuskim. W języku polskim również znajdziemy kilkadziesiąt pozycji.

https://www.gutenberg.org/browse/languages/pl

 

6. LibriVox – Biblioteka audiobooków tworzona przez wolontariuszy. Odwołuje się do zbiorowych umiejętności społeczności sieciowej. Dzięki zaangażowaniu internetowych wolontariuszy, z pasją nagrywających odczytywane przez siebie książki, powstała licząca ponad 14 tys. pozycji audioteka.

http://librivox.org/

 

7. World Digital Library – to międzynarodowa biblioteka cyfrowa pod patronem UNESCO i Biblioteki Stanów Zjednoczonych. Na Stronie biblioteki oprócz książek, możemy znaleźć także mapy, zapisy nutowe, nagrania, filmy, fotografie itp. Każde z dostępnych w bazie dziel jest opisane i umiejscowione na interaktywnej mapie.

https://www.wdl.org/en/

8. Bookini - W podobny sposób działa portal Bookini, udostępniający ponad dwa tysiące darmowych ebooki. Są tu też pozycje niedostępne na razie w Wolnych Lekturach, jak np. poezje Horacego czy Biblia. Jeśli chodzi o Pismo Święte, z którego obowiązkowe są fragmenty Księgi Rodzaju czy Hioba, online dostępna jest także m.in. Biblia Tysiąclecia, z bardzo łatwym i przejrzystym interfejsem.

9. Wikiźródła-  zajmuje się udostępnianiem lektur oraz innych tekstów w postaci elektronicznej.

https://pl.wikisource.org/wiki/Wiki%C5%BAr%C3%B3d%C5%82a:Strona_g%C5%82%C3%B3wna

10. Bookto.pl -  znajdują się tutaj lektury szkolne, które nie weszły jeszcze do domeny publicznej. Jest to wyszukiwarka ebooków, działająca również jako porównywarka cenowa. Można tutaj dokonać zestawienia poszczególnych ofert i wybrać tą najkorzystniejszej.

Bookto.pl 

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić.

- Menander

Galeria


zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj zdj

 

fb
l

Kontakt

97-400 Bełchatów, ul. Lipowa 5

email: sekretariat@nspbelchatow.pl

telefon: 606683663- właściciel szkoły

600754520-dyrektor szkoły

Ważne linki

Uprawnienia szkoły publicznej

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Bełchatowie uzyskała pozytywną opinię Łódzkiego Kuratora Oświaty i została wpisana do ewidencji szkół niepublicznych. Prezydent Miasta Bełchatowa nadał Szkole uprawnienia szkoły publicznej z dniem rozpoczęcia działalności.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Licznik odwiedzin - 196282